Kategorie
Aktualności

Maile do TVP, KRRiT i rządu w sprawie wielkości tłumacza PJM

Drodzy!

Napisaliśmy e-maila do TVP, KRRiT i KPRM z informacją o wielkości tłumacza i prośbą o jego powiększenie!

Zachęcamy wszystkich do zrobienia tego samego! W notatce znajdziecie temat, tekst i zrzut ekranu, który możecie przerobić po swojemu, oraz adresy e-mailowe.

W transmisji z KPRM wielkość tłumacza była, uwaga, !! 1/50 wielkości ekranu ‼️ Nie możemy tego tak zostawić!

Im więcej nas wyśle takiego e-maila, tym większa szansa że dotrze to do właściwych osób. Wszyscy mogą wysyłać, głusi, słabosłyszący, słyszący!

Proszę o udostępnianie! 🤟💪

Adresy e-mail do wysłania:

  • sekretariatprezesa@tvp.pl
  • kontakt@kprm.gov.pl
  • biurorzecznika@brpo.gov.pl
  • skargi@krrit.gov.pl

Temat maila:

Wielkość tłumacza języka migowego

Tekst maila:

Szanowni Państwo,

Dziś odbyła się transmisja na żywo z KPRM o godzinie 14:00. Przedstawiane były bardzo ważne informacje na temat sytuacji w Polsce i ogłaszane nowe obostrzenia.

Jestem osobą głuchą, więc ważny dla mnie jest tłumacz języka migowego. W tej transmisji był on obecny, jednak jego wielkość była tak mała, że uniemożliwiło mi to obejrzenie transmisji. Załączam zrzut ekranu.

Bardzo proszę o jego powiększenie zgodnie ze standardami wypracowanymi przez ILS UW. Jego wielkość powinna zajmować minimum 1/8 wielkości ekranu, aby tłumaczony komunikat dało się zrozumieć. W tej chwili jest on wielkości około 1/50 ekranu… Nawet na dużym odbiorniku telewizyjnym jego przekaz jest niezrozumiały, ręce i twarz zbyt niewyraźne.

Bez takiego powiększenia przekazywany komunikat jest niedostępny! Jako głucha osoba nie mam możliwości dowiedzieć się, co się dzieje! Tym samym rządowe przekazy nie docierają do wszystkich obywateli RP. Zgodnie ze statystykami osób z wadami słuchu jest około 6-8 milionów. Są to osoby, które wymagają wsparcia takiego, jak tłumacz języka migowego i napisy. Bardzo cenne byłoby dodawanie oprócz tłumacza napisów do transmisji. W obecnej chwili są już technologiczne możliwości, aby to zrobić.

Bardzo proszę o interwencję, powiększenie tłumacza oraz dodawanie napisów na żywo do transmisji. Umożliwi nam to udział w życiu społecznym na zasadach równych z innymi obywatelami.

Z poważaniem,

Zrzut ekranu do załączenia:

mały tłumacz PJM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.